Komfort w modzie

W wakacyjnych stylizacjach w swoich stylizacjach warto nawiązywać nieocenionego stylu włoskiego. Italia od wieków jest stolicą wytwornych materiałów i szlachetnych ubiorów. Przez wieki wielkim uznaniem obdarzane były włoskie, wyszukane aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu znakomitych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam dojrzewał tak popularny, unikatowy styl włoski.
Niniejszy przegląd po omawianym stylu włoskim należy zacząć od jego podstaw, czyli tkanin. Z uwagi na wysokie temperatury i lokalny klimat, najczęściej używanymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest niejako znakiem rozpoznawczym wszystkich produktów krajowych. Podobnie jest też z modą – to włoscy projektanci ustalają najnowsze trendy, a włoskie metropolie są gospodarzami najważniejszych imprez modowych na świecie. A zatem jakie znaki rozpoznawcze cechują styl włoski?
Znakiem rozpoznawczym każdego modnego Włocha są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z cienkich płócien gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz komfort użytkowania. Główną rolę odgrywają podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. W ten sposób Włosi podkreślają swój szyk z nutą nonszalancji. Panowie doceniają piękno południowych krajobrazów, dlatego wybierają jasne barwy i wybielone błękity. W oficjalnych stylizacjach koszule zyskują eleganckiego charakteru i dopiero wówczas zestawiane są z krawatami.